SMOOTHIE RECEPTY: na posilnenie imunity

SMOOTHIE RECEPTY: na posilnenie imunity

Smoothie na imunitu – ako tieto smoothie recepty pomôžu Vášmu organizmu?

Zelenina  v každom jednom smoothie recepte obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré Vaše telo potrebuje pre hormonálnu rovnováhu. Vláknina v zelenine obohacuje mikroflóru vo Vašom črevnom trakte, čo zaručuje, že telo absorbuje dostatok vitamínov a minerálov. Proteín, ktorý obsahujú smoothie, pomáha upokojiť „hormón hladu“ a zabezpečí Vám pocit nasýtenia na niekoľko hodín.

 

Vyskúšajte naše smoothie recepty na posilnenie imunity a chudnutie. Tieto recepty s nízkym obsahom cukru sú skvelou voľbou pre zdravé raňajky.

 

1# Spa smoothie

Naše Spa Smoothie obsahuje avokádo, špenát, lístky z mäty a osviežujúci citrón. Navyše, pridávanie citróna napríklad do vlažnej vody na ráno, alebo do šalátu v jedle, podporí Váš imunitný systém na celý deň.

Smoothie recept s avokadom

SMOOTHIE NA IMUNITU recept:

 • 1 lyžica vanilkového proteínového prášku
 • ¼ avokáda
 • 1 -2 lyžice Chia semiačok
 • Štava z 1 citróna
 • Za hrsť špenátu (čerstvý alebo mrazený)
 • 5 koliesok šalátovej uhorky
 • 1/4 šálky čerstvý lístkov mäty
 • 2 šálky mlieka

 

Ako na to:

Umiestnite všetky prísady do vysoko-rýchlostného mixéra a mixujte na požadovanú konzistenciu. Ak používate mrazený špenát, nie je potrebné pridávať ľad. Ak použijete čerstvý špenát, môžete do smoothie pridať malú hrsť ľadu.

 

Tip:

Ak sa cítite „pod psa“, oleje v lístkoch mäty Vám pomôžu s prirodzenou hydratáciou a nakopnú Váš organizmus. Urobte si trochu mätového čaju a vložte ho do chladničky a potom ho použite namiesto mlieka ako základ vášho smoothie.

 

 

2# Smoothie s listami kelu

Toto jednoduché, ale lahodné smoothie je plné zelených listov obsahujúcich vitamíny A a C, vlákninu a vápnik. Beta-karotén tiež dodáva Vašej tvári mladistvý výraz tým, že zvyšuje pigment v koži a neutralizuje voľné radikály. Mandle sú tiež skvelým zdrojom antioxidantov a živín.

 

SMOOTHIE NA IMUNITU recept:

 • 1 porcia vanilkového proteínu
 • 1 polievková lyžica. mandľového masla
 • 2 polievkové lyžice ľanovej múčky
 • Niekoľko listov kelu
 • 1 šálka mlieka

 

Ako na to:

Umiestnite všetky prísady do vysoko-rýchlostného mixéru a mixujte na požadovanú konzistenciu. Ak ho chcete ochladiť, pridajte pár kociek ľadu.

 

 

3# Kokosové kurkuma Smoothie

Kurkuma obsahuje liečivé látky nazývané kurkuminoidy, z ktorých najdôležitejší je kurkumín. Kurkuma je „proti” všetkému. Výskumy ukázali, že kurkuma účinkuje proti oxidácií, proti zápalom, proti vírusom, proti baktériám, proti plesniam.

Ďalšou kľúčovou zložkou tohto smoothie sú triglyceridy (MCT). MCT je zdravý tuk, ktorý môže zmierniť zápal tým, že likviduje zlé baktérie, ako sú kandida alebo kvasnice, ktoré sa môžu množiť v našich črevách. MCT sú tiež známe pre svoju schopnosť zvyšovať pocit energie, znižovať hmotnosť. MCT najčastejšie pochádzajú z kokosových orechov. Je to číry a chutný olej, ktorý je dobrou voľbou do smoothie nápojov.

Aby ste zvýšili príjem vitamínov A, C a E, pridajte do receptu niekoľko malín.

 

SMOOTHIE NA IMUNITU recept:

 • 1 porcia vanilkovo-kokosového proteínu
 • 1 polievková lyžica. kokosového masla alebo MCT oleja
 • 1 šálka nesladeného mandľového mlieka
 • 1 polievková lyžica kurkuma prášku
 • 1/4 šálky mrazených alebo čerstvých malín

 

Ako na to:

Umiestnite všetky ingrediencie do vysoko-rýchlostného mixéra a mixujte na požadovanú konzistenciu. Ak nepoužívate zmrazené maliny, môžete do smoothie pridať pár kociek ľadu.

 

 

Smoothie recepty posilňujú imunitný systém:

Počas chladnejšieho obdobia môžeme získať dodatočnú podporu imunity pomocou vitamínu C. Vitamín C hrá kľúčovú úlohu v imunitnom systéme: stimuluje produkciu bielych krviniek, ktoré pomáhajú bojovať proti infekciám. Môže tiež znížiť čas, počas ktorého infekcia zostáva v tele.

Tieto smoothie recepty s bielkovinami, tukom, vlákninou a zeleninou zaručujú, že vaše telo dostane to, čo potrebuje na potlačenie „hormónov hladu“, aby ste boli spokojní celé hodiny a obmedzili nadmerný príjem cukrov. Pomocou smoothie jednoducho zvýšite príjem vitamínu C, pretože sú bohaté na listovú zeleninu, citrusové plody, bobule a dokonca aj avokádo!

 

Udržiavajte silu svojho imunitného systému

Váš imunitný systém tvrdo pracuje na tom, aby vás každodenne ochraňoval. Vašu obranyschopnosť môžete podporiť aj týmto:

• Doprajte si dobrý spánok. Vaše telo nemôže fungovať správne, ak nemáte kvalitný spánok. Zaujímavé informácie o spánku si prečítate u nás v oddelení spánku.
• Vykonávajte pravidelnú hygienu. Pravidelné umývanie rúk zabraňuje infekciám.
• Jedzte vyváženú stravu a venujte sa cvičeniu. Konzumácia výživného jedla a dostatok fyzickej aktivity pomôže vášmu telu bojovať proti infekciám.

 

Smoothie recepty, ktoré podporia vašu imunitu, sú skvelým doplnkom vášho zdravého jedálnička.

 Na prípravu dobrého smoothie na imunitu používajte kvalitný a overený smoothie mixér, ktorý dokáže všetky zložky receptu rozmixovať do jemnej konzistencie.  Smoothie maker Concept (na obrázku dole) je užitočným pomocníkom do Vašej domácnosti. Má skvelé recenzie a je cenovo dostupný pre každého.


SMOOTHIE RECEPTY: na posilnenie imunity
4.8 (96.67%) 6 vote[s]