5 praktických tipov ako schudnúť na tvári

Svaly tváre bývajú zriedka spomínané v knihách o chudnutí alebo o fitness. Starostlivosť o ne môže však prispieť nielen k schudnutiu v daných partiách, ale aj zlepšiť kvalitu pokožky a oddialiť príznaky starnutia.

Tvárové svaly

Desiatky svalov na tvári, na čele a na krku nám umožňujú vyjadrovať emócie a ovládať oči, ústa a hýbať hlavou. Tieto svaly nejde v pravom slova zmysle posilňovať. Nepôjde nám teda o zvyšovaní objemu ani o vyrysovaní (predstavte si, ako by to vyzeralo). Cieľom precvičovania je dobrá kondícia tvárových svalov, zvýšenie pružnosti pokožky a oddialenie starnutia pokožky.

Príčiny opuchnutých tvárí

Odulosť v tvári nemusí byť vždy zapríčinená uloženým tukom. Veľmi často ide o výsledok zlej výživy s prebytkom slaných jedál (fast food, chipsy, instantné jedlá, nadmerné solenie). Nadbytočný sodík potom viaže vodu a tvár býva opuchnutá. Ďalšími príčinami môže byť nedostatok spánku alebo nadmerná konzumácia alkoholu či užívanie niektorých hormonálnych liekov. Často je príčina genetická. Stačí sa pozrieť, či sa podobné rysy vyskytujú u predchádzajúcich generácií v rodine. Typickým príkladom genetického vplyvu býva dvojitá brada, ktorá sa bohužiaľ môže prejaviť už mladosťou.

1. Bez celkového schudnutia to nepôjde

Pokiaľ je príčinou obtylosti v tvári nadváha, je potrebné sa zmieriť s faktom, že jediným riešením je jednoducho chudnúť. Zníženie kalorického príjmu a zaradenie pohybu do denného režimu sú „bohužiaľ“ nevyhnutné.

2. Pite dostatok vody

5 praktických tipov ako schudnúť na tvári

Dobrý pitný režim umožní vyrovnať prebytok sodíka, ktorý môže byť príčinou opuchnutej tváre. Zároveň je prevenciou tvorby vrások. Pitný režim je koniec koncov jeden z pilierov zdravého životného štýlu. Bavíme sa o približne o 1,5 – 2 litroch vody u ľudí, ktorí počas dňa nepodali namáhavejší fyzický výkon. U športovcov alebo ľudí fyzicky aktívnejších je to samozrejme viac.

3. Tvárová gymnastika

Cviky na svaly hlavy nemôžu samy o sebe spôsobiť schudnutie, ale sú výbornou prevenciou vzniku vrások a ovisnutej kože. Môžeme ich rozdeliť do troch skupín – cviky na krk, tvár a masáž tváre. Krk je vhodné precvičovať predkláňaním a zakláňaním hlavy, úklonmi hlavy doľava a doprava a krúžením doľava a doprava (10x).

Nepřehlédněte:  Kryolipolýza – už ste o nej počuli?

Cvičenie na tvár je celý rad. Príkladom je tzv. OX cvičenie. Ide o tiché vyslovovanie písmen X a O tak, aby sa svaly okolo úst krásne pretiahli. Odporúča sa trikrát opakovať séria o pätnástich „písmenách“. Ďalším cvikom je otváranie úst na maximum, striedavé žmurkanie ľavým a pravým okien, nadvihovanie tvárí (ako by ste chceli urobiť „tsss“) a špulenie pier (vždy opakujeme cca 20x). Najlepším cvikom tvárovej gymnastiky je úsmev.

Masáž tváre zahŕňa krúživé prehmatávanie tváre a čela. Ďalej ide o vyťahovanie čela špičkami prstov smerom k vlasom a vyťahovanie vonkajších kútikov očných viečok a pier smerom k ušným lalokom.

4. Kamufláž

5 praktických tipov ako schudnúť na tvári

Opticky možno dosiahnuť dojem štíhlejšej tváre aj pomocou trikov. Dobre strihaný účes a vhodne vykonaný make-up dokážu úplne zmeniť proporcie na tvári. V tomto smere vám najlepšie poradí váš kaderník alebo stylista. Tiež tvar a farby oblečenia dokážu oklamať vnímanie vašej tváre okolím.

5. Plastická chirurgia

Existujú samozrejme aj invazívne metódy riešenia. Liposukcia, injekcia botoxu a ďalšie špeciálne metódy umožňujú rýchle zmeny. Je nutné si ale uvedomiť, že sa jedná o lekárske zákroky, ktoré nie sú bez rizík, bez bolesti a nie sú zadarmo. Tiež je obvykle nutné ich po čase opakovať.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Vložiť komentár