Ako riešiť pleseň na nohách

Pleseň vzniká najmä v miestach, kde je vlhko a teplo. To určite platí aj o plesni na nohách a tiež na nechtoch. Ideálnym prostredím pre jej vznik je neustále nosenie uzavretých topánok na našich nohách, ktoré sú nedostatočné priedušné. Akonáhle je v topánke vlhko, koža zmäkne a veľmi ľahko do nej preniknú najrôznejšie hubovité mikroorganizmy, ktoré sa veľmi rýchlo množia. Ako sa ich zbaviť?

Čo je pleseň nôh a ako sa prejavuje

Pleseň nôh je naozaj veľmi častým problémom. Plesňové ochorenia nôh sa najčastejšie objavujú najprv medzi prstami , ale rovnako tak nám po nej tvrdnú a praskajú päty . Najprv nás nohy svrbia, potom rozpraskávajú, následne začínajú páliť a šupinatieť. Niekedy navyše tieto plesňové ochorenia aj mokvajú a nakoniec nás dokážu dosť pekelne bolieť. Plesne nechtov spoznáme podľa ich zhnednutia, lámania a drobenia.

Posilnite a prečistite svoj organizmus bylinnými čajmi a vitamínmi

Plesňové ochorenia veľmi často poukazujú aj na nejaký vnútorný problém ukrytý v našom v tele. Zamyslite sa preto nad svojim jedálničkom a pridajte doň potraviny, ktoré zvýšia obranyschopnosť vášho organizmu proti plesňovým a kvasinkovým infekciám . Odporúčame čaje z echinacea purpurovej, žihľavy, púpavy, mäty alebo napríklad lopúcha , ktoré pomôžu prečistiť vaše telo. Dôležitý je aj dostatok vitamínu C, zinok, flavonoidy z čerstvého ovocia a zeleniny a omega 3 mastné kyseliny . Dôležitá je aj hygiena nôh a striedanie vhodnej a dobre padnúcej obuvi.

Ako riešiť pleseň na nohách

Prípravky z lekárne

Našťastie je dnes k dostaniu mnoho prípravkov, ako je Canespor alebo Canesten, ktoré pleseň viac či menej úspešne liečia, Ich hlavnou nevýhodou býva dosť vysoká cena a nutnosť dlhodobého používania. Veľkým pomocníkom sú preto rokmi osvedčenej babskej rady, ktoré sú oveľa menej finančne náročné a väčšinou veľmi ľahko dostupné.

Detský zásyp na pleseň na nohách

Detský zásyp je vhodná prevencia v prípade, že sa vám vaše nohy často a veľmi potia. Pokiaľ nemáte k dispozícii detský zásyp, ako alternatívu použite klasický škrob.

Nepřehlédněte:  7 mýtov o tom, ako vyvolať menštruáciu: Funguje citrón a ocot?

Jedlá sóda na pleseň na nohách

Zmiešajte trochu jedlej sódy s vodou a roztokom potrite postihnuté miesta. Nechajte pôsobiť 5 až 10 minút a potom dôkladne opláchnite pod čistou vodou.

Octová voda na pleseň na nohách

Pripravte si roztok 1:1, teda z polovice čistej vody a druhej polovice octu. Nalejte ho do lavóra a nohy do na 10 až 15 minút ponorte. Následne si vaše nohy opláchnite čistou vodou a ošetrite ich vhodným krémom.

Cesnak na pleseň na nohách

Na pleseň na nohách aj na nechtoch pomáha aj potieranie nechtu strúčikom cesnaku. Pred aplikáciou si ho rozrežte, aby sa účinné látky ľahko dostali do kontaktu s pokožkou a nechtom. Po uplynutí doby pôsobenia vždy nohy umyte.

Ako riešiť pleseň na nohách

Med na pleseň na nohách

K ľudovému liečiteľstvu sa predtým používal aj med. Na postihnuté miesta naneste vrstvu med a nohy si previažte. Nechajte med na nohách pôsobiť cez noc.

Rozmarínový kúpeľ na pleseň na nohách

Vezmete si pár vetvička čerstvého rozmarínu a zalejete ich litrom vriacej vody. Nechajte ich 10 minút lúhovať. Potom tekutinu preceďte a nalejte do vane. Na kúpeľ nôh postačí na 1 lyžicu sušeného rozmarínu pohár vriacej vody. Tekutinou si umyjete nohy a venujte pozornosť najmä priestorom medzi prstami. Kúpele opakujte až do odznenia ťažkostí.

nálev z bylin

Olejové kúpele na pleseň na nohách

Môžete využiť aj esenciálne oleje, ako je tea-tree, nechtíkový či levanduľový olej, ktoré majú dezinfekčné účinky. Večer si nohy 10 minút kúpte v teplom kúpeli s pridaním pár kvapiek oleja a ráno si nohy olejom ešte potrite.

Múdra huba na pleseň na nohách

Pokiaľ vám nič nezaberie, miesto na chémiu stavte na špongiu. Dobré výsledky totiž prináša liečba takzvanou múdrou hubou, ktorú zakúpite pod názvom Pythium Oligandrum. Zaberie aj na zákernú pleseň nechtov. Táto huba totiž doslova požiera všetko choré tkanivo a svoju činnosť ukončí až vo chvíli, keď nie je čo požierať. Nie je možné kombinovať s inou liečbou. Nechajte preto špongiu pekne pôsobiť.

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Vložiť komentár