Ketodiét

Ketodiéta je postavená na príjme proteínov a tukov, pri maximálnom obmedzení sacharidov. Taká skladba jedálnička navodí v tele stav označovaný ako ketóza, v ktorom je organizmus nútený čerpať energiu z prijímaných tukov a vlastných tukových zásob. Tým dochádza k úbytku váhy. Je táto diéta zdravá a bezpečná?

Výhody

 • Rýchly úbytok tuku.
 • Ľubovoľne veľké porcie.
 • Zachovanie svalovej hmoty.

Nevýhody

 • Krátkodobá diéta
 • Môže vyvolať zdravotné problémy z nedostatku sacharidov.
 • Pri porušení zásad nastáva automaticky jojo efekt.
 • Bolesť hlavy.

Obmedzenie

Diéta nesmie trvať dlhšie ako 10 dní. Nemali by ju podstupovať ľudia, ktorí trpia ochorením obličiek alebo pečene.

Krok po kroku

Na začiatku diétneho režimu treba vylúčiť z jedálnička čo najviac sacharidov. Povolená denná dávka je 40g. Vyhnite sa všetkým sladkostiam a pochutinám aj sladkej zelenine. Do jedálnička zaraďte vajcia, mäso, údeniny, proteínové nápoje, nesladkú zeleninu. Pite veľa vody a nesladených nápojov.

Po celú dobu diéty musí byť telo v ketóze. Ak je to tak, môžete zistiť pomocou testovacích prúžkov z lekárne. Určitým znakom pre ketózu, je zníženie pocitu hladu.

Návrat k normálnemu stravovaniu, po ukončení diéty, by mal byť veľmi pozvoľný.

Ketóza

Jedálny lístok

 • Raňajky: miešané vajcia so slaninou.
 • Olovrant: uhorka, avokádo.
 • Obed: dusené kuracie mäso, zeleninový šalát.
 • Olovrant: proteínový nápoj.
 • Večera: údená makrela.

Hodnotenie

Ketodiéta je založená na razantnom obmedzení príjmu sacharidov, pravdepodobne s ňou naozaj schudnete. Jedlo si môžete skúsiť pripravovať doma sami, alebo si zle nakúpiť od rôznych producentov koktaily a instantné balíčky, ktoré si budete miešať s vodou alebo mliekom. Zároveň ale ketodiéta nie je úplne bez rizika a môže spôsobiť zdravotné problémy, najmä ak máte slabšie obličky.

Vyskúšať Ketodiet

Názory

Už som to tu aj snáď niekde písala, s touto diétou chudla svokra a je maximálne spokojná. 12kg dole a váhu si už dlhú dobu drží. V jej rokoch musela dať bane kilá hlavne zo zdravotných dôvodov.
Jasne, že najideálnejšie je zmeniť stravovacie návyky, cvičiť, premýšľať nad tým, čo človek sníva atď, ale proteínovka jednoznačne funguje, to je dokázaný praxou. A keď človek potom neskĺzne k žracím prasárňam, nie je dôvod, aby šla váha hore.
Navyše to nie je to doplnok stravy, nejaký pilulky čo fakt len sľubujú, ale plnohodnotná náhrada jedla.
Na Facebooku ketodiet je aj celkom živá diskusia dievčat, čo s ňou aktuálne chudnú, tak by ti k tomu mohli asi povedať viac, nech si urobíš obrázok. (Fúnik, emimino.cz)

Tak som začala držať keto diétu, prvý deň mi začínalo byť zle od žalúdka, druhý deň som myslela, že umriem, bolesť žalúdka, neskutočné kŕče v bruchu. Tretí deň stále bolesti brucha, neskutočná únava, nesústredenosť, zlá nálada. Takže s týmto vynálezom končím. Nie je nad pestrú stravu, 5-6x denne malé porcie, síce schudnúť 5 kg trvá týmto spôsobom mesiac, ale som v pohode a nemusím sa báť jo jo efektu, ktorý najskôr pri keto diéte hrozí. (12lenule34, beremese.cz)

Ahoj holky, som na proteínovke v prvej fáze!!! Riadim sa podľa stránok ketodiet, ale ich koktail nahrádzam vysokopercentným proteínom, ktorý vychádza cca okolo 1500 Sk na mesiac. Záleží na značke, ale chce to naozaj tak 90 percentné! Nemám hlad, mám dobrú náladu, jem ku koktailom veľa zeleniny pre 1. fáze, pridávam kvalitný olivový olej a pijem aj kávu. Zeleninu môžem variť, dusiť, opekať. Nikdy by som do žiadnej nezmyselnej diéty nešla, ale mám o tom dosť prečítané a funguje aj v mojom okolí. Zatiaľ mám dole 5kg. Keďže je diéta na dlhšiu dobu, naučí vás pravidelne jesť a premýšľať o jedle. V prvej fáze, ktorá trvá 4-6 týždňov je váhový úbytok najväčší, pretože neprijímate sacharidy, telo siaha do zásobného tuku, ale proteíny zároveň chránia svalstvo. V druhej fáze sa koktail pije 3× denne, ale už sa môže konzumovať k zelenine chudé mäso, ryby, to by malo trvať najmenej 1,5-násobok doby prvej fázy. V tretej fáze, sa nabieha na racionálny jedálniček, prijímať sa môžu v polovičnej dávke sacharidy (prílohy). Pokiaľ naďalej obmedzíte prísun zbytočných sacharidov, jojo efekt nehrozí!!! (halča, emimino.sk)

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Vložiť komentár