Prečo je chudnutie po 40-tke také ťažké?

Prečo je chudnutie po 40-tke také ťažké?

Chudnutie po 40 -tke bude pre vás čoraz ťažšie a ťažšie. To je životný fakt.

Ale čo keď ste vo veku nad 40 rokov a naozaj potrebujete schudnúť niekoľko kíl? Možno máte vážny zdravotný problém. Možno sa potrebujete zotaviť z niekoľko týždňovej alebo mesačnej zdravotnej procedúry. Možno vaše rutinné cvičenie bolo prerušené nejakým zranením.

Alebo ste snáď ako Charlize Theronová, 42-ročná herečka, ktorá získala cenu Oscara za hereckú rolu, kde potrebovala pribrať 20 kg. Vtedy jedla od rána do včera (aj o 2 ráno) makaróny a syry, len aby pribrala na váhe a zrazu zistila, že je oveľa ťažšie schudnúť na váhe ako pred 15 rokmi.

 

Dôvody, prečo je chudnutie po 40 tak ťažké, sa môžu líšiť od človeka k človeku, najmä kvôli genetike.

Znížená funkcia metabolizmu v staršom veku je hlavným faktorom. Ide o zmenu hormónov najmä u žien, ktoré prechádzajú menopauzou.

Aj faktory súvisiace so životným štýlom zohrávajú úlohu. Starší muži a ženy môžu byť viac stresovaní a vykonávajú menej fyzických aktivít, ako keď boli mladší.

Ak však tieto hlavné príčiny dáme bokom, nie je to úplne nemožné.

“Často si ani neuvedomíme, že sa nám zmenila váha – alebo dokonca aj proporcie rozloženia hmotnosti – aj keď ručička na váhe zostáva na mieste,” povedala pre magazín zdravia Healthline Susan Weinerová, registrovaná diétologička, špecialistka na výživu a certifikovaná pediatrička.

 

Chcete schudnúť po 40-tke? -> zamerajte sa na tieto veci:

Prvým krokom k zníženiu hmotnosti môže byť identifikovať príčinu, ktorá spôsobila, že ste nadmerne pribrali. Príčina priberania nemusí na prvý pohľad súvisieť s vašou váhou.

“Udiala sa nejaká zmena vo vašom živote – zmena vzťahu alebo práce? Ovplyvňuje táto zmena čas, kedy konzumujete jedlo, alebo zmenila to, čo zvyčajne jedávate alebo s kým jedávate? Tieto zmeny vašich návykov vo výžive môžu ovplyvniť vašu váhu, “povedala Weinerová. “Ak ste kedysi jedli s inými ľuďmi, možno ste prijímali viac zeleniny. Ak ste momentálne osamote, môžete jesť menej zdravé jedlá. ”

 

 

Spánok a chudnutie po 40 -tke

Zatiaľ čo ste vo vašich dvadsiatich rokoch mohli ostať hore neskoro do noci a nezaznamenali ste žiadne problémy s hmotnosťou a chudnutím, menej spánku po 40-tke, pravdepodobne kvôli rodičovstvu alebo náročnej práci – môže spôsobiť problém s chudnutím.

Okrem toho, “ľudia majú tendenciu jesť viac, keď sú unavení.” Povedala Weinerová (špecialistka na zdravý životný štýl)

Záleží aj na tom, čo budete konzumovať. Odborníci odporúčajú konzumovať viac bielkovín, viac zeleniny a menej nasýtených tukov.  Keďže správna strava tvorí až 70% úspechu počas chudnutia, pripravili sme pre vás článok, v ktorom nájdete potraviny na chudnutie.

Dôvodom na zvýšenie hmotnosti súvisiacej s vekom môže byť, že vaše kĺby už nemôžu zvládať napríklad dlhé jazdy na bicykli, alebo každodenné cvičenie.

To je samo o sebe sklamaním, ale existujú aj ďalšie možnosti, napríklad úžasné je plávanie.

Sarkopénia, strata svalového tkaniva, ktorá sa vyskytuje ako prirodzená súčasť procesu starnutia, začína okolo 40-tého roku života.

Kristína Kirkpatrick, licencovaná diétologička, ktorá je wellness manažérkou na Clevelandskej klinike a wellness Inštitúte tvrdí, že 40% svalovej hmoty zmizne medzi 40-tým a 80-tým rokom života.

 

Súhrn

Chudnutie po 40 je niekedy veľmi náročné a často sa človek nemá na koho obrátiť, aby mu s chudnutím pomohol. Preto sme pre Vás, spolu  s našimi špecialistami na chudnutie pripravili špeciálny program, ktorý v sebe zahŕňa podrobnú diagnostiku Vášho organizmu, unikátny jedálny lístok na chudnutie a mnoho skvelých odporúčaní pre Vašu novú životnú cestu. S nami schudnete hravo, ale najmä zdravo.  ->Vyskúšajte to s nami <-

 

 


Prečo je chudnutie po 40-tke také ťažké?
4.7 (93.33%) 3 vote[s]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.