Protikvasinková a protiplesňová diéta

Protikvasinková a protiplesňová diéta neslúži na redukciu telesnej hmotnosti, ale ako už naznačuje samotný názov, ide o zbavenie tela plesní a kvasiniek, ktoré do tela vylučujú toxíny a môžu súvisieť s radom ochorení. Pri protikvasikovej a protiplesňovej diéte by ste nemali chudnúť, aby si kvasinky vyplavením do krvi nezačali hľadať domov inde vo vašom tele. Táto diéta vám môže pomôcť od mnohých zdravotných problémov, ktoré nemajú jasnú príčinu, napríklad bolesti hlavy, kandidózy, únava, atopický ekzém a problémy s pohlavnými orgánmi.

Výhody

 • Zbaví vás plesní.
 • Môže pomôcť s liečbou atopického ekzému.
 • Pomáha proti bolestiam hlavy a migrénam.
 • Môže vás zbaviť mnohých zdravotných problémov.

Nevýhody

 • Neslúži na redukciu telesnej hmotnosti.
 • Nemá u nej dochádzať k redukcii váhy.
 • Trvá dlhšiu dobu.
 • Zákaz konzumácie mnohých potravín.

Obmedzenie

Protikvasinkovú a protiplesňovú diétu môžu držať všetci bez obmedzenia. U detí odporúčame konzultáciu s ich praktickým lekárom. Ak trpíte nejakou potravinovou alergiou, je samozrejmé, že tieto jedlá nebudete do jedálnička zaraďovať.

protikvasinkova dieta

 

Krok po kroku

Protikvasinková a protiplesňová diéta zahŕňa množstvo jedál, ktoré sa nesmú konzumovať, pretože prispievajú k rastu kvasiniek a plesní. Diéta vyžaduje celkovú zmenu stravovacích návykov, a preto je dobré s ňou nezačínať okolo sviatkov alebo dovolenky. Na prvom mieste v jedálničku má byť zelenina (čerstvá aj upravená). Zeleninu treba veľmi precízne umývať a lúpať, aby ste zamedzili ďalšej kontaminácii kvasinkami. Je dobré často jesť kyslú kapustu, cibuľu, pór, reďkev, cesnak, pálivú horčicu, cmar a kyslý jogurt. To sú potraviny, ktoré kvasinky a plesne nemajú rady. Protikvasinkovú a protiplesňovú diétu je dobré držať dlhodobo. Minimálne do odznenia všetkých nepríjemných príznakov a len pozvoľna sa vracať k pôvodnému štýlu stravovania.

Zakázané potraviny: biela múka, cukor, biela ryža, akékoľvek konzervy, alkohol, sladké džúsy a malinovky, káva, nekyslé mliečne výrobky a syry, kukurica, šupky zo zemiakov a uhoriek, sladké ovocie, bobuľoviny a sušené ovocie, fermentované sójové výrobky klíčky a semolina, biele pečivo a kupovaný chlieb, cestoviny, stužené a rafinované tuky a margaríny, všetky octy okrem jablčného, umelé dochucovadlá, väčšie množstvo soli, ostré jedlá, všetky sladkosti (čokoláda, zmrzlina, cukríky, dezerty, koláče atď.) mäsové výrobky (salámy, paštéty atp.), bravčové a hovädzie mäso, vlašské orechy, arašidy, kešu a sušený kokos.

Povolené potraviny: maslo, kyslé mliečne výrobky, mozzarella, ricotta, čerstvá alebo šetrne dusená zelenina a domáca kyslá kapusta, kyslé ovocie, strukoviny, ovos, pohánka, pšeno, celozrnný kuskus, celozrnná pšeničná múka (obmedzene), , vločky (všetky druhy), kukuričné lupienky bez cukru, bulgur, celozrnné pečivo bez kvásku a kvasníc, ryža natural, jazmínová alebo basmati, celozrnné cestoviny, nerafinované oleje (ľanový, olivový, sezamový atp.), ostrá riasy Wakame, čerstvé bylinky, javorový a ryžový sirup, melasa, jačmenný slad, chudé mäso, ryby (okrem konzervovaných a sušených), vajcia, lieskové oriešky, mandle, čerstvý kokos, semienka, minerálne vody bez bubliniek, čaju (zelený a bylinné) , nesladené sójové mlieko (obmedzene) a kypriaci prášok do pečiva.

Nepřehlédněte:  Domáca krabičková diéta: 6 receptov, ktoré spestrí váš jedálniček

Jedálny lístok

 • Raňajky: celozrnný chlieb, tvaroh s pažítkou a reďkovky.
 • Olovrant: orechy a ovocie.
 • Obed: cícerový šalát s kuracím mäsom a zeleninou.
 • Olovrant: jablkový pretlak s vločkami.
 • Večera: ryba s celozrnnou ryžou a zeleninovou oblohou.

Hodnotenie

Protikvasinková a protiplesňová diéta vás môže zbaviť množstva zdravotných neduhov, ktoré sú spojené s kandidózou. Pokiaľ nepociťujete zdravotné problémy, môžete túto diétu zaradiť medzi očistné kôry, telu určite prospeje a môžete dlhodobo brániť rozvoju kandidózy alebo plesniam vo svojom organizme. Diéta má ale dosť stravovacích obmedzení a nie každý ju dokáže držať poctivo.

Skúsenosti

Držala som túto diétu a mala maximálny efekt, tzn. už viac ako 10 rokov netrpím na žiadne zápaly. Ja teda nejedla ani syry (sú z mlieka) a vajcia len prepeličie. Neviem, či ti „soft“ verzia bude čo k čomu, ale každopádne NIE cukor, bielu múku a kypridlá (droždie aj kypriaci prášok). (Paoloska, emimino.cz)

Začala sme s protikvasinkovou diétou pred 2 týždňami a cítim sa oveľa lepšie ako predtým. Odporúčam sa na ňu pripraviť, prečítať si toho dosť na internete a pripraviť si prípadne jedálničiek na prvé 3 dni, aby ste predišli vyhladovaným stavom napríklad v práci. (Verča, doktorka.cz)

Ja som dodržiavala naozaj poctivo, pretože mojím hlavným cieľom nebolo len zničiť candidu, ale otehotnieť. Lekárka mi odporučila naozaj veľa jesť cesnak a cibuľu, čistiace huby shi-take, zakázala biele pečivo, cukry, atď. Zlepšila sa mi aj veľa pleť, dodržiavala som poctivo asi pol roka. (bata, omladenie.sk)

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Vložiť komentár