SMOOTHIE RECEPTY: SuperGreen

SMOOTHIE RECEPTY: SuperGreen

Tento zdravý recept na zelený smoothie nápoj je vynikajúca voľba pre zdravé raňajky. Uhorka, špenát, limetka a kiwi sú skvelou kombináciou a avokádo dodáva nápoju krásnu textúru. SuperGreen smoothie obsahuje veľké množstvo potrebných minerálov a vlákniny. Dobrú chuť 😉

 

Uhorka

Uhorka obsahuje vysoko prospešné živiny, ako rastlinné zlúčeniny a antioxidanty, ktoré môžu pomôcť liečiť a dokonca predchádzať niektorým zdravotným ťažkostiam.

Uhorky majú nízky obsah kalórií a obsahujú veľké množstvo vody, rozpustnej vlákniny, vitamínov a minerálov, čo je ideálne pre podporu hydratácie a pomáhajú pri chudnutí.

 

Špenát

Zdravotné výhody špenátu zahŕňajú starostlivosť o pleť, zlepšenie zraku, reguluje krvný tlak a posilňuje svaly. Je tiež vhodný na liečbu katarakty, aterosklerózy, infarktov a neurologických porúch. Pomáha pri mineralizácii kostí a má protirakovinové účinky. Okrem toho všetko prispieva k zdravému vývoju plodu a rastu dojčiat.

 

Kiwi

Kiwi pomáha pri trávení bielkovín, riadení krvného tlaku, posilňuje imunitný systému tela, pomáha pri regulácii hladiny cukru v krvi a podporuje zdravú funkciu obličiek. Medzi ďalšie výhody patrí zmiernenie zápchy, podpora pokojného spánku, zlepšenie zdravia pokožky, prevencia rakoviny a zlepšenie funkcie dýchania.

 

Avokádo

Avokádo je skvelým zdrojom vitamínov C, E, K a B-6, rovnako ako riboflavín, niacín, folát, kyselina pantoténová, horčík a draslík. Poskytuje tiež luteín, beta-karotén a omega-3 mastné kyseliny.

Hoci väčšina kalórií v avokáde pochádza z tuku, nelákajte sa! Avokádo je plné zdravých, prospešných tukov. Konzumácia tuku spomaľuje rozpad sacharidov, čo pomáha udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi.

Tuk je nevyhnutný pre každú bunku v tele. Konzumácia zdravých tukov podporuje zdravie pokožky, zvyšuje vstrebávanie vitamínov, minerálov a iných živín rozpustných v tukoch a dokonca môže pomôcť posilniť imunitný systém.

 

Smoothie recept:

 

  • 1/4 ošúpanej uhorky
  • Za hrsť mladého špenátu
  • 1/4 avokáda
  • šťava z 1 limetky
  • 1 veľké kiwi

 

 

Postup

Uhorky, špenát, avokádo a šťavu z limetky vložte do vysoko rýchlostného mixéra. Mixujte aspoň 30 sekúnd, do zjednotenia všetkých zložiek. V prípade potreby zrieďte trochou vody.


SMOOTHIE RECEPTY: SuperGreen
4 (80%) 1 vote[s]