Týchto 6 byliniek pomáha mužom s problémami močového mechúra

Možno vás o tom nikdy nenapadlo premýšľať, ale u mužov spolu veľmi súvisí stav močového a reprodukčného systému. Pokiaľ neveríte, stačí si len spomenúť na problémy s prostatou, ktorá sa podieľa na výrobe spermatickej tekutiny. Keď s ňou nastanú problémy a nezhubne sa zväčšia, mnohokrát dochádza k problémom s močením, ale aj so sexualitou. Môžu s tým nejako pomôcť bylinky?


Naše babičky boli zvyknuté na to, že kým siahli po lieku z lekárne, na bežnejšie ťažkosti vyskúšali bylinky. My sme sa to trochu odnaučili, ale mnoho ľudí sa začína k tejto praxi vracať. Často ide aj o mužov, ktorých trápia problémy s ich močovým a reprodukčným ústrojenstvom , ktoré (ako už bolo povedané v úvode) spolu celkom úzko súvisia.

Samozrejme, kým sa pustíte do nejakých experimentov, je potrebné navštíviť lekára, ktorý vylúči, že máte nejaké vážnejšie zdravotné problémy. (Rakovinu prostaty možno totiž celkom ľahko zameniť s nezhubne zväčšenou prostatou.)

Aké sa môžu vyskytnúť problémy s močovými cestami

Týchto 6 byliniek pomáha mužom s problémami močového mechúra

Aj keď to tak možno nevyzerá, mužské močové cesty sú podobne chúlostivé, ako tie ženské. Ale v trochu iných ohľadoch. Medzi bežné problémy, s ktorými sa páni stretávajú, patrí nezhubne zväčšená prostata , erektilná dysfunkcia , inkontinencia , neplodnosť , rakovina prostaty , zápal prostaty , zápal močových ciest alebo močové kamene .

Všetci vieme, že prostata je súčasť mužského reprodukčného systému, avšak je umiestnená pod močovým mechúrom a jej stredom prechádza močová trubica. Keď teda nejakým spôsobom ochorie, môže spôsobovať problémy s častým, alebo prerušovaným močením, alebo problémy so stoporením a ejakuláciou. Infekcia močových ciest navyše môže spôsobiť zápal prostaty, ktorý môže mať dokonca chronický charakter. Z toho dôvodu by páni mali pravidelne chodiť k urológovi , ktorý skontroluje, že je s močovým ústrojenstvom, ale aj s reprodukčným systémom všetko v poriadku.

Aké bylinky vybrať na sexualitu a na močové cesty

Slivka africká

Slivka africká je v poslednej dobe veľmi obľúbená ingrediencie, ktorá sa pridáva do doplnkov stravy na nezhubne zväčšenú prostatu. Niektorí jej dokonca pripisujú schopnosť zmierňovať problémy, ktoré súvisia so zápalom prostaty as infekciami močových ciest. Čo sú dobré dôvody, prečo sa ju oplatí skúsiť.

Vrbovka malokvetá

Vrbovka malokvetá je rastlinka z čeľade pupalkovitých, ktorá sa taktiež používa do doplnkov stravy pre mužov. Taktiež má totiž blahodárne pôsobiť na zdravie mužskej prostaty. A opäť podporuje aj zdravie močových ciest.

Serenoa plazivá

Serenoa plazivá je okrasná palma, ktorá sa veľmi vyskytuje na americkej Floride. Hoci to znie zvláštne, aj ona sa používa do doplnkov stravy na prostatu a na močové cesty. Niektoré domorodé kmene ju dokonca používajú aj ako afrodiziakum, alebo sedatívum. (Trochu zvláštne kombinácie, nemyslíte?)

Praslička roľná

O prasličke roľnej sa hovorí, že má diuretické (močopudné) účinky. Medzi ďalšie predpokladané výhody jej užívania patria protizápalové účinky. Ženy tiež prasličku roľnú používajú na zlepšenie stavu vlasov a nechtov.

Žihľava dvojdomá

Týchto 6 byliniek pomáha mužom s problémami močového mechúra

Táto rastlina je vám určite dôverne známa kvôli svojmu žahavému dotyku. Často sa používa pri zápalových stavoch, na problémy so zväčšenou prostatou, alebo dokonca na horúčku. Okrem čaju sa dá pridávať aj do jedla. (Napríklad do veľkonočnej plnky, alebo do polievky.)

Harmanček

Týchto 6 byliniek pomáha mužom s problémami močového mechúra

Poslednou, avšak nemenej dôležitou bylinkou je harmanček. Ten má upokojujúce účinky a podporuje kvalitný spánok. Tiež by mal podporiť normálnu funkciu imunitného systému. Takže sa ním len nekochajte pri pri prechádzke prírodou, ale dajte mu šancu aj u vás doma.

Aké bylinky na močové cesty a prostatu poznáte vy?

Nepřehlédněte:  Mučenka a jej druhy: Ako ju pestovať a aké má účinky

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/nutrition/stinging-nettle – Účinky žihľavy dvojdomej (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/horsetail – Účinky prasličky roľnej (anglicky)

https://www.healthline.com/health/food-nutrition/pygeum – Slivka africká (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/5-benefits-of-chamomile-tea – Účinky harmančeka (anglicky)

https://www.floridamedicalclinic.com/blog/common-male-urology-problems/ – Mužské urologické problémy (anglicky)

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Vložiť komentár