Z čoho sa robí diétna nátierka? Z tuniaka, tvarohu či repy!

Máte hlad a premýšľate, že si natriete rožok? Než siahnete po masle a saláme, skúste si nájsť päť minút a urobte si zdravú nátierku, ktorá očarí vaše chuťové poháriky a ponúkne vášmu telu živiny. Aké zdravé a diétne nátierky sa oplatí vyskúšať?

K zdravému stravovaniu má mnoho ľudí averziu. Pravda je ale taká, že nemusíte celý deň chrúmať surovú mrkvu, alebo kaleráb. Niekedy stačí zakomponovať do vášho jedálnička niekoľko rozumných zmien. Namiesto nejakej kalorickej bomby na desiatu si môžete urobiť diétnu nátierku.

Keďže sú nátierky rýchle na prípravu a cenovo dostupné, veríme, že sa z nich čoskoro stanú vaši favoriti, ktorých si budete brať do práce a na cesty. (V prípade cestovania sa ale zamyslite nad tým, ktoré ingrediencie majú tendenciu sa mimo chlad chladničky rýchlo kaziť. A potom sa im pri varení vyhnite.)

Nižšie vám ponúkame niekoľko jednoduchých a diétnych receptov, ktoré môžete vyskúšať ešte dnes!

Diétna vajíčková nátierka

Z čoho sa robí diétna nátierka? Z tuniaka, tvarohu či repy!

Budete potrebovať: 8 väčších vajec + 4 bielky, ¼ hrnčeka nízkotučnej majonézy, ¼ hrnčeka nakrájanej čerstvej pažítky, 1 lyžičku Dijonskej horčice, ½ lyžičky papriky, ½ lyžičky soli, ½ lyžičky čierneho korenia, na jemno nak

Vajcia uvarte natvrdo a olúpte ich. Tepelne opracujte aj všetky oddelené bielky. (Ak chcete, môžete uvariť vajec viac a potom použiť len bielky.) Následne vajcia nakrájajte na veľmi jemné kocky. Potom všetko zmiešajte s majonézou, pažítkou, horčicou a ďalšími ingredienciami a môžete podávať. V ideálnom prípade na celozrnnom alebo tmavom pečive.

Diétna nátierka z červenej repy

Z čoho sa robí diétna nátierka? Z tuniaka, tvarohu či repy!

Budete potrebovať: 2 varené červené repy (už sa tak dajú kúpiť), 2 lyžice olivového oleja, 45 g vlašských orechov, 1 strúčik cesnaku, 1 lyžičku soli, 1 hrnček gréckeho jogurtu, 2 lyžice citrónovej šťavy, 2 lyžice ½ lyžičky strúhaného chrenu

Predhrejte rúru na 190 °C a nakrájajte repu. Následne ju dajte na plech vyložený papierom na pečenie a pokvapkajte ju olivovým olejom. Následne repu prikryte a dajte ju piecť na 60-90 minút. Za 45 minút od začiatku pečenia repu otočte. Po upečení ju olúpte. (Ak je repa už uvarená, tento krok preskočte.)

Dajte repu do mixéra spolu s olúpaným cesnakom, nasekanými orechmi a soľou a spoločne spracujte. Následne pridajte olej, jogurt, chren, kôpor a citrónovú šťavu a znova rozmixujte. Potom môžete podávať.

Zdravá Budapeštianska nátierka

Z čoho sa robí diétna nátierka? Z tuniaka, tvarohu či repy!

Budete potrebovať: 250 g nízkotučného tvarohu, 60 g cibule, 1 lyžičku papriky, 100 g sterilovanej červenej papriky, 1 lyžičku paprikového nálevu, soľ, korenie

Tvaroh zmiešajte s nakrájanou cibuľou a na jemno nakrájanou sterilizovanou paprikou. Pridajte soľ a korenie, nálev z paprík a sladkú papriku. Všetko dôkladne premiešajte a môžete podávať.

Zdravá tuniaková nátierka

tuniaková diétna nátierka recept

Budete potrebovať: 1 plechovku tuniaka vo vlastnej šťave, 65 g gréckeho jogurtu, 1 jarnú cibuľku, šťavu z ½ citróna, 1 lyžicu nakrájanej čerstvej pažítky

Všetky ingrediencie dajte do misky a dôkladne ich premiešajte. Túto nátierku môžete natrieť na pečivo, alebo do nej môžete namáčať zeleninu.

Tvarohová nátierka s cesnakom

Z čoho sa robí diétna nátierka? Z tuniaka, tvarohu či repy!

Budete potrebovať: 250 g nízkotučného tvarohu, 150 g strúhaného polotvrdého syra, 5 strúčikov cesnaku, 1 lyžicu majonézy, soľ, korenie, nakrájanú petržlenovú vňať

Všetky ingrediencie dôkladne premiešajte a môžete podávať na kúsku tmavého pečiva.

Máte radi nátierky? Ak áno, ktorá je vaša najobľúbenejšia?

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Vložiť komentár