Zázrak menom Wobenzym!

Wobenzym je prípravok, ktorý odporúčajú aj lekári. V súčasnej dobe sa o ňom tiež hovorí aj v súvislosti aj so systémovou enzýmoterapiou, kde sa používa Wobenzym v prvej línii.

Enzýmy sú vlastne látky bielkovinovej povahy. Sú prítomné v každom živom organizme. Vznikajú v bunkách z aminokyselín získavaných trávením bielkovín obsiahnutých v potrave. Dokážu určovať povahu aj rýchlosť chemických reakcií a dokonale riadia väčšinu našich biochemických procesov. Preto sa im hovorí často biokatalyzátory.

Vy to neviete? Povieme Vám o čo ide

Wobenzym je dokonalý prípravok. Každý enzým má presne stanovené množstvo pre jeho význam. Prípravok Wobenzym obsahuje proteolytické enzýmy, ktoré priaznivo ovplyvňujú zápal a imunitu.

Wobenzym je liek, ktorý obsahuje unikátnu zmes enzýmov. Jeho účinnosť je overená rozsiahlym vedeckým výskumom, celým radom klinických štúdií a dlhoročnou liečebnou praxou. Každý enzým je v prípravku v presne stanovenom množstve. Veľmi dôležitý je živočíšny enzým trypsín s výrazným protizápalovým účinkom zlepšujúcim hojenie.

Zázrak menom Wobenzym!

Ako fungujú enzýmy?

Každú sekundu v našom organizme prebehnú milióny chemických reakcií. Bez týchto enzýmov by to trvalo doslova stovky rokov. V súčasnej dobe je pomenovaných viac ako 3 000 enzýmov prítomných v ľudskom tele, ale už vieme, že je ich oveľa viac. Každý enzým má pridelenú svoju špecifickú úlohu, ktorú v našom tele vykonáva.

Enzým potom svoju pridelenú látku určitým spôsobom zmení. Dochádza k dokonalej súhre reakcií zaisťujúcich takmer všetky životné funkcie a pochody. Pre pevné zdravie je potrebné, aby boli v našom organizme všetky enzýmy prítomné v dostatočnom množstve. Pozrime sa na účinky Wobenzymu.

Pri akých problémoch nám pomôže

 • rýchlejšie vstrebávanie opuchov, podliatin a krvných výronov
 • ustupujúca bolesť
 • podporná liečba rôznych zápalov
 • zápaly dýchacích ciest, priedušiek a nosných dutín
 • zápaly šliach a svalov
 • zápaly prostaty, močových ciest a gynekologické zápaly
 • zápaly povrchových žíl a hemoroidy
 • zmierňuje bolesť a opuchy spojené s úrazmi a po operáciách
 • urýchľuje hojenie pri zákrokoch v stomatológii a plastickej chirurgii
 • pomáha pri reumatoidnej artritíde, artróze a reumatizme mäkkých tkanív
 • pri problémoch s lymfatickým tkanivom
 • alternatíva pre osoby neznášajúce nesteroidné protizápalové lieky
 • urýchľuje prestup antibiotík do tkanív a zvyšuje ich účinok
 • posilňuje imunitu a je vhodný v období chrípok a prechladnutí
 • pre rýchlejšie hojenie chronických rán, ako predkolenia, preležaniny a rany
 • pri problémoch sprevádzajúcich cukrovku, ako je diabetická noha
 • pri atopickej dermatitíde, psoriáze a ďalších ochoreniach kože
 • je vhodný aj pre deti
Nepřehlédněte:  Ménièrova choroba spôsobuje nesprávne fungovanie vnútorného ucha

Zázrak menom Wobenzym!

Čo je to systémová liečba

Systémová enzýmoterapia využíva cielene zostavených zmesí rastlinných a živočíšnych enzýmov. Aby neboli poškodené tráviacimi šťavami v žalúdku, majú tablety špeciálny obal, ktorý sa rozpúšťa v zásaditom prostredí v tenkom čreve, kde dochádza k vstrebávaniu účinných molekúl enzýmu vďaka zásaditému prostrediu. Enzýmy pôsobia komplexne v celom organizme a dokážu nájsť miesta, kde práve prebieha zápal.

Odkiaľ pochádzajú enzýmy v tabletách

Z pankreasov mladých jatočných zvierat sa získavajú Trypsín, chemotrypsín a enzýmová zmes pankreatín. Amyláza a lipáza sú mikrobiálneho pôvodu tzv. Aspergillus oryzae. Ďalej sa používa Papain, ktorý sa získava z plodu papáje a Bromelain získavaný z ananásu.

Nežiaduce účinky

Wobenzym je pacientmi obvykle dobre znášaný bez nežiaducich účinkov. Môže sa objaviť mierna zmena konzistencie, farby a zápachu stolice, nadúvanie a nevoľnosť, čo by malo časom vymiznúť. Potom sa odporúča rozdeliť dávky v priebehu dňa. Zriedka sa objavujú alergické reakcie v podobe kožnej vyrážky odznievajúcej po vysadení. Pretrvávajúce príznaky po znížení dávky a pri výskyte neobvyklých reakcií sa poraďte s lekárom. Nežiaduce interakcie Wobenzymu s inými súčasne podávanými liekmi nebola zistená.

Wobenzým dávkovanie

Liečba sa obvykle začína v dávke 3x denne 5 tabliet až 10 tabliet, podľa akútnosti ochorenia a odporúčania ošetrujúceho lekára. S postupným ústupom ťažkostí sa dávkovanie tiež úmerne znižuje na udržiavaciu dávku 3x denne 3 tablety. Liečba zvyčajne trvá pár týždňov až do vymiznutia príznakov. Asi ¼ hodiny pred jedlom zapite celé tablety dostatočným množstvom vody. Deťom upravuje dávkovanie lekár a väčšinou sa podáva 1 tableta na každých 6 kg váhy dieťaťa. V každom prípade si prečítajte Wobenzym príbalový leták .

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Vložiť komentár