Kuracie prsia – recepty z nich, ktoré si zamilujete

Kuracie prsia sú považované za chudé a tým pádom aj za diétne mäso. Zatiaľ čo niektorí sa im snažia vyhýbať (a namiesto nich si dajú poriadne vyzretý steak), iní si život bez nich nevedia predstaviť. Aby nezaváňal váš jedálniček nudou, pozrieme sa na recepty z kuracích pŕs, ktoré príjemne osviežia vašu pravidelnú rutinu.

Kto sa zaoberá zdravým životným štýlom, ten nedá na kuracie prsia dopustiť. Okrem toho, že sa dajú pripraviť na tisíc rôznych spôsobov sa z nich nemusia okrajovať tuk a sú rýchlo hotové. (Kvôli týmto vlastnostiam ich majú v obľube aj deti.)

Pokiaľ sa ale nezaujímate o zbieranie nových receptov, možno už vás konzumácia kuracích pŕs trochu nudí.

Kuracie prsia - recepty z nich, ktoré si zamilujete

S týmito receptami však zjednáte bleskovú nápravu!

Kuracie kúsky v kukuričných lupienkoch

Budete potrebovať: 675 g kuracích pŕs, 4 hrnčeky rozdrvených kukuričných lupienkov, ½ hrnčeka cmaru, ½ lyžičky cesnakového prášku, ¼ lyžičky kajenského korenia, soľ

Naporciujte kuracie prsia na menšie kúsky. Dôkladne ich umyte pod vodou a usušte. Medzitým si predhrejte rúru na 220 °C a vyložte plech papierom.

Do jedného taniera dajte rozdrvené kukuričné lupienky a do druhého cmar, cesnakový prášok, kajenské korenie a soľ. Ponorte kúsky kurčaťa do cmaru a dôkladne ich obaľte v kukuričných lupienkoch. Mäso poskladajte na plech a nechce ho piecť po dobu 10-12 minút. (V priebehu pečenia ho môžete otočiť.)

Takto upravené mäso môžete podávať ako občerstvenie počas osláv a večierkov, alebo ho dajte ako prísadu do bagety, či sandwichu. (Treba, keď idete niekam na výlet.)

Kuracie prsia - recepty z nich, ktoré si zamilujete

Kurča s bazalkou

Budete potrebovať: 1 lyžicu oleja, 4 strúčiky cesnaku, 450 g zelených fazuliek, ¼ hrnčeka vody, soľ, korenie, 1 čiže papričku, 700 g kuracích pŕs, 2 lyžice rybej omáčky, 2 lyžičky cukru, 1 lyžičku cukru, 1 lyžičku cukru, 1 lyžičku cukru bazalky

Do väčšej panvice nalejte olej a opražte na ňom 2 strúčiky najemno nakrájaného cesnaku. Akonáhle získajú zlatistú farbu, do panvice pridajte zelené fazuľky, ¼ hrnčeka vody, soľ a korenie. Asi po 5 minútach varenia fazuľky odstavte z ohňa a dajte ich bokom do misky.

Do rovnakej panvice dajte na troške oleja smažiť zvyšné dva (najemno nakrájané) strúčiky cesnaku. Akonáhle je cesnak zlatistý, pridajte k nemu nakrájané kura. (Ideálne na kocky.) Spoločne restujte tak dlho, pokiaľ kurča nepríde o svoju surovo ružovú farbu.

Bokom zmiešajte 2 lyžice vody, rybiu omáčku, cukor a sójovú omáčku. Túto tekutú zmes nalejte do hrnca a nechajte ju 2 minúty redukovať. Nakoniec ku kurčaťu pridajte zelené fazuľky a nakrájanú čerstvú bazalku.

Takto pripravené kura sa najviac hodí podávať s uvarenou ryžou.

Kuracie prsia - recepty z nich, ktoré si zamilujete

Kurča s pancettou

Budete potrebovať: 680 g kuracích pŕs, 8 plátkov pancetty, 450 g zelených fazuliek, plátky citróna, soľ, korenie, olivový olej

Predhrejte rúru na 230 °C. Na plech položte papier na pečenie a dva kusy alobalu. Očistené a nakrájané kura poprášte trochou soli. Následne každý kúsok kurčaťa obaľte dvoma plátkami pancetty. Kurča položte do jedného alobalu a okoreňte ho trochou korenia. Následne ho zatvorte.

Do druhého alobalu dajte zelené fazuľky, ktoré ešte predtým obalíte v olivovom oleji s trochou soli a korenia. Alobal opäť dôkladne zatvorte.

Následne tieto dva balíčky dajte piecť do rúry. Zhruba na pol hodiny. Prípadne do doby, kým sa vám kurča nebude zdať hotové. Pri servírovaní dajte ku každej porcii plátok, alebo odkrojok citróna.

Aký obľúbený recept z kuracích pŕs máte vy? Budeme radi, keď sa podelíte do komentárov pod článkom.

Nepřehlédněte:  Hepatopatia: Príznaky, liečba, diéta a viac

 

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Vložiť komentár