Detské probiotiká a laktobacily – aké zvoliť pre svoje dieťa?

Zdravé trávenie je dôležité v každom veku, z toho dôvodu je vhodné dbať na prísun laktobacilov a ďalších priateľských kolónií u detí. Aké benefity im môžu ponúknuť? A podľa akých kritérií detské probiotiká vyberať?

Črevné problémy nemusia mať len dospelí, ale aj malé deti, na ktoré sa nejaký bacil nalepí pri pobyte v škôlke alebo na ihrisku. Vzhľadom na to, že nasledovať môžu ďalšie choroby (na ktoré sa môžu predpísať napríklad antibiotiká ), kvôli ktorým si musíte zariadiť pracovnú neschopnosť, je vhodné sa informovať o tom, ako detský imunitný systém správne podporiť.

Správna životospráva u detí

Jednou z foriem, ako môžete prospieť detskému tráveniu, je pravidelné podávanie kyslých mliečnych výrobkov. (Áno, kefír obsahuje probiotiká .) Vďaka tomu môžu deti celkom ľahko získať poriadnu porciu priateľských mikroorganizmov, ktoré sa starajú o vytváranie priaznivého prostredia v črevách.

Staršie deti môžu po porade s lekárom vyskúšať aj psyllium, prebiotiká a vlákninu, ktoré taktiež prispievajú k podpore normálneho trávenia. Zároveň by sa ale malo dbať na správne nastavený pitný režim, pretože zvýšený príjem vlákniny by bez tekutín mohol naopak spôsobiť nečakané komplikácie. (Treba so zápchou.) Kto by chcel urobiť pre zažívanie detí ešte niečo naviac, ten môže vyskúšať aj klasické probiotické doplnky stravy pre deti s obsahom prebiotík, ktoré sa dajú užívať každý deň.

Kedy sa oplatí po nich siahnuť?

Detské probiotiká a laktobacily - aké zvoliť pre svoje dieťa?

Probiotiká je vhodné užívať v čase, keď sú deti častejšie  choré  . Vzhľadom na to, že imunitný systém sídli z väčšej časti v črevách, podpora ich mikroflóry je jednoznačne žiaduca.

Ďalej je možné deťom laktobacily a probiotiká dopriať v čase, keď ich  trápi zápcha, hnačka a ďalšie problémy s vylučovaním  , ktoré sa môžu čas od času vyskytnúť. Samozrejme sa ale nič nestane ani v situácii, keď k ich používaniu pristúpite čisto preventívne.

Dávate svojim deťom probiotiká, alebo ich prísun príliš neriešite?

Chcete konečně zhubnout?

✔️ Ověřené keto diety pro rok 2024    ✔️ Srovnání účinnosti, ceny a výběru jídel    ✔️ Zkušenosti a recenze zákazníků

Srovnání keto diet

Vložiť komentár